STAF AKADEMIK

i) Jabatan Sains Alam Sekitar

ii) Jabatan Pengurusan Alam Sekitar

 


i) Jabatan Sains Alam Sekitar


Profesor Madya Dr.

Prof. Madya Dr. Ahmad Makmom b. Hj Abdullah
BSc(Hons)(Ecology) (Universiti Malaya), MSc(Planning) (Universiti Sains Malaysia), PhD (Universiti Putra Malaysia)
Plant, Ecophysiology, Biological Pollution, Environmental Pollution and Modelling
Email: 60-3-8946 6759 / 6734
Email:amakmom@env.upm.edu.my

Prof. Madya Dr. Mohd Kamil Yusoff(Dipinjamkan ke UPM Holding)
Dip. Agric. (Universiti Pertanian Malaysia), BS (University of California, Davis), MS MS (University of California, Davis), PhD (Universiti Kebangsaan Malaysia), EPRM
Hidrologi, Kualiti Air, Hakisan Tanah
Email: 60-3-8946 6770 / 6741
Email:mkamil@env.upm.edu.my

Prof. Dr. Mohamad Pauzi Zakaria
BS (Western Michigan University), MS (Florida Institute of Technology), MS (University of Massachussettes, Boston), PhD (Tokyo University of Agriculture and Technology)
Kimia Alam Sekitar, Pencemaran Marin
Email: 60-3-8946 6764 / 6738
Email:mpauzi@env.upm.edu.my

Prof. Madya Dr. Shaharin Ibrahim
BS(Hons) (University of Malaya), MSc (University of Strathclyde),
PhD (University of Birmingham)

Geohidrologi
Email: 60-3-8946 7458
Email:shaharin@env.upm.edu.my

Prof. Madya Dr. Wan Nor Azmin Sulaiman
Dip. Agric. (Universiti Pertanian Malaysia), BS (University of California, Davis), MS (University of Arizona), PhD (Colorado State University, Fort Collins)
Hidrologi, Pengurusan Sumber Air dan Pengurusan Lembangan Saliran
Email: 60-3-8946 6751
Email:wannor@env.upm.edu.my

Prof. Madya Dr. Mohammad Firuz Ramli
SmSn(Kep)(Geologi) (Universiti Kebangsaan Malaysia),
PhD (University of Portsmouth)

Geologi Alam Sekitar
Email: 60-3-8946 6753
Email:firuz@env.upm.edu.my

Prof. Madya Dr. Latifah Abd Manaf
SmSn(Kep)Biology (Universiti Kebangsaan Malaysia), MS (Civil and Environmental Engineering), (Universiti Kebangsaan Malaysia), PhD (Civil and Environmental Engineering) (Universiti Kebangsaan Malaysia)
Biologi Pemuliharaan dan Ekologi, Sistem Pintar
Email: 60-3-8946 6747
Email:latifah@env.upm.edu.my

Prof. Madya Dr. Puziah Abdul Latiff
BS(Chemistry)(University of Iowa, Iowa City), MS(Civil and Environmental Engineering)(University of Iowa, Iowa City), Ph.D.(Applied Analytical Chemistry) (University of Salford)
Kawalan dan Pengursan Sisa Toksid Berbahaya, Analisis Pencemar
Email: 60-3-8946 6770 / 6744
Email:puziah@env.upm.edu.my

 

Pensyarah

Tengku Hanidza Tengku Ismail
Dip. Microbiology (Institut Teknologi Mara), BA(Microbiology) (Southern Illinois University), MS(Community Health) (University of Kansas Medical Center)
Kesihatan Awam, Epidemiologi, Penilaian Pendedahan ke atas Manusia, Penilaian Resiko Kesihatan Alam Sekitar
Email: 60-3-8946 6750
Email:thanidza@env.upm.edu.my

Dr. Nor Rasidah Hashim
BS (Biology) (Duke University), MS (Universiti Malaysia Sarawak),
PhD (University of Cambridge)

Sistem Maklumat Alam Sekitar dan Biodiversiti
Email: 60-3-8946 7462
Email:rasidah@env.upm.edu.my

Dr. Normala Halimoon

BSc (Biotechnology)(UPM),MSc (Environmental Biotechnology)(UPM), PhD (Food Chemistry and Biochemistry)(UPM)
Tel: 60-3-8946 6743
Email:hmala@env.upm.edu.my

Dr. Ahmad Zaharin Aris

BSc (Hons), PhD(UMS)
Hydrochemistry, Small Island Studies

Email: 60-3-8946 7455
Email:zaharin@env.upm.edu.my

Dr. Hafizan Juahir
SmSn, MS (Universiti Kebangsaan Malaysia)
Statistik dan Pemodelan

Email: 60-3-8946 7460
Email:hafizan@env.upm.edu.my

Dr. Ferdius@Ferdaus Mohamat Yusuff
BS Hons(Biology)(UPM)
M.Sc(Ecotoxicology)(UPM)


Tel: 60-3-8946 8023
Email:ferdaus@env.upm.edu.my

Dr. Faradiella Mohd Kusin
B.Eng(Civil)(UTM)
M.Eng(Civil-EnvironmentalEngineering)(UTM),
Environmental Engineering


Tel: 60-3-8946 8596
Email:diella@env.upm.edu.my

Tutor

Wan Lutfi Wan Johari
BS Civil Engineering (Ohio University)
Kejuruteraan Alam Sekitar

(Cuti Belajar di University of Cornell)
Tel: 60-3-8946 8075
Email:lutfi@env.upm.edu.my

Khairul Nizam Mohamed @ Mohd Ramli
BS, MSc (UKM)
Environmental Chemistry

(Cuti Belajar di Universiti Southampton, UK)
Tel: 60-3-8946 8025
Email:khairul@env.upm.edu.my

Mohamad Faiz Zainuddin
BS (Marguette)
Environmental Physic


Email: 60-3-8946 8596
Email:mfaizz@env.upm.edu.my

Zulfa Hanan Asha'ari
Bacelor Sains Komputer(Kejuruteraan Perisian)(UPM)
Physic Environmental

(Cuti Belajar di Universiti Sheffield, UK)
Tel: 60-3-8946 8024
Email:zulfa@env.upm.edu.my

Siti Sarah Mohd. Zaid

Bachelor of Science (Environment)(UPM)

Tel: 60-3-8946 8527
Email:sarah@env.upm.edu.my

Zufarzaana Zulkeflee

Bachelor of Science (Environment)(UPM)
Tel: 60-3-8946 8030
Email:zufar@env.upm.edu.my

Noor Hafizah Mohd Pushiri

BSc (Biotechnology) (University of California, Davis) (2008).

Cuti Belajar Master of Biotechnology (Research) (Australian National University)
Email:nhafizah@env.upm.edu.my

Harmila Mazuen Mohamad Nor


Dip. Eng. (Petroleum) UTM, BS (Env) UPM
(Cuti Belajar)
Tel: 60-3-8946 8023
Email:mazuen@env.upm.edu.my

Kembali Ke Atas

 

 


ii) Jabatan Pengurusan Alam Sekitar


 

Profesor

Prof. Dr. Mad Nasir Shamsuddin
Dip. Agric. (Universiti Pertanian Malaysia), BS (Louisianna State University),
Ph.D (Mississippi State)

Ekonomi Pertanaian dan Sumber
Email: 60-3-8946 8498
Email:nasir@env.upm.edu.my

Profesor Madya

Prof. Madya Dr Ramdzani Abdullah
Dip. Agric. (Malaya), BS (University of California, Davis), MS (The Ohio State University), PhD (University of London)

Penilaian Kesan Alam Sekitar, Polisi Alam Sekitar, Pencemaran Kebisingan
Tel: 60-3-89466732
Email:ramdzani@env.upm.edu.my

Prof. Madya Dr. Mohd Bakri Ishak
Dip. Administration (ITM), LLB(Hons) (Universiti Kebangsaan Malaysia),
LLM (International, Commercial and European Law)(Sheffield University),
PhD (Universiti Putra Malaysia)

Undang-undang Alam Sekitar
Email: 60-3-89467459
Email:bakri@env.upm.edu.my

Prof. Madya Dr. Zelina Zaiton Ibrahim
BSc(Hons)(Environmental Sciences) (University of East Anglia), PhD (University of Southampton)
Sains Samudera dan Muara, Pengurusan Zon Pinggir Laut
Email: 60-3-89466752
Email:zelina@env.upm.edu.my

Pensyarah

Dr Mariani bt Ho Nyuk Onn @ Ariffin
LL.B (Hons.)(IIUM),MCL(IIUM),Ph.D(Kent)
(Undang-undang Alam Sekitar)

Tel: 60-3-89466892
Email:
mariani@env.upm.edu.my

Dr. Mohd Rusli Yacob
Bachelor of Forestry Science, Recreation (UPM),MSc(Environmental Economics)(UPM),PhD(Environmental Economics)University of Newcastle upon Tyne, UK

Environmental Economics; Economic Valuation, Choice Modelling, Choice Experiments, Contingent Valuation Method, Economic and Social Impacts Studies.

Tel: 60-3-8946739 / 6771
Email:
mrusli@env.upm.edu.my

Rosta Harun
BS (Ohio University, Athens), MS (Ohio University, Athens), DEA (Dijon)
Etika Alam Sekitar, Kesan Sosial
Email: 60-3-89466749
Email:rosta@env.upm.edu.my

Dr. Amir Hamzah Sharaai
PhD(UM)(Environmental Management), MEd(UPSI)(Biology), and BEd(Hons)(USM)(Biology)

Email: 60-3-89468031
Email:amir@env.upm.edu.my

Dr. Sabrina Abdullah
B.Sc.Ed.(Hons.) (Univ. of Malaya), M.Sc.Ed. (Univ. of Pennsylvania),PhD (Univ. Putra Malaysia) Environmental Education, Environmental Management

Email: 60-3-89466735
Email:sabrina@env.upm.edu.my

Dr. Mohd Yusoff Ishak
Bachelor Ecology (Honours) University of Malaya , MS (Science) UM; PhD (Univ. of Adelaide) Aquatic Resources Management , Water Quality, Lake Management
Pengurusan Alam Sekitar

Email: 60-3-89466746
Email:
myusoff@env.upm.edu.my

Tutor

Abd Muhaimin Amiruddin
Bachelor of Science (Environment) (UPM)


(Cuti Belajar)
Tel: 60-3-8946 8499
Email:muhaimin@env.upm.edu.my

Zakiah Ponrahono
Bachelor of Urban and Regional Planning

(Cuti Belajar)
Tel: 60-3-8946 8076
Email:zakiah@env.upm.edu.my

Jinan Mohamad Pauzi
Bachelor of Laws with Honours (UKM)
(Cuti Belajar)
Tel: 60-3-8946 8076
Email:jinan@env.upm.edu.my

Kembali Ke Atas